Przedłużanie paznokci metodą żelową na formie

Data: 2012-10-22

1. dezynfekcja narzędzi, skóry i paznokci.

zastosowanie preparatów dezynfekcyjnych w codziennej pracy stylisty obejmuje trzy niezwykle ważne elementy:

-         dezynfekcję skóry (zarówno stylisty jak i klienta)

-         dezynfekcję narzędzi wielorazowego użytku (kopytko, cążki, pilniki, frezy)

-         dezynfekcję powierzchni roboczych i wyposażenia gabinetu (pochłaniacz, biurko, środek lampy uv, odzież)

podczas wykonywania zabiegów na dłoniach i stopach należy korzystać z preparatów do odkażania skóry o szerokim zakresie działania wobec bakterii, grzybów i wirusów występujących na powierzchni skóry. ważne aby preparaty dezynfekcyjne stosować zgodnie z przeznaczeniem czyli np preparat do dezynfekcji skóry nie może być używany do dezynfekcji narzędzi.

2. przygotowanie naturalnej płytki paznokcia

pozwoli uniknąć podchodzenia powietrza pod masę żelową i infekcji bakteryjnych.

 

 

kolejno:

-         odsuń skórki za pomocą metalowego kopytka lub drewnianego jednorazowego patyczka,

-         delikatnie zmatow płytkę paznokcia za pomocą bloka polerskiego lub drobnoziarnistego pilnika lub freza.

 

3. dopasowanie i podklejenie formy

-         prawidłowo wybierz formę – na rynku dostępnych jest wiele rodzajów; wybieraj te, które mają mocny klej i dają możliwość docięcia jej pod nietypowy kształt paznokci klientki.

 

przykłady:

 

 

 

-         przyłóż formę pod krawędź naturalnej płytki, tak aby nie było wolnej przestrzeni pomiędzy formą a paznokciem. jeśli paznokcie są bardziej kwadratowe lub rozchodzą się na kształt trójkątny (przysłowiowa „łopata”) dotnij formę nożyczkami pod żadany kształt.

-         sklej końcówki formy tak aby powstał tunel i upewnij się , że całość jest stabilnie przytwierdzona do palca, w przeciwnym  razie żel wleje się w powstałą szczelinę między płytką a formą i stworzy nieprzyjemny dla  klientki uskok gromadzący w póżniejszym czasie brud.

 

4. budowanie szkieletu na formie

-         nałóż primer (odtłuszczacz), który poprawi przyczepność żelu oraz zlikwiduje bakterie

-         nałóż cienką warstwę żelu clear lub crystalline  wyłącznie na naturalną płytkę i twardź 2 minuty w lampie uv, pamiętaj, że podczas nabierania żelu ze słoiczka nie miesza się w nim pędzelkiem, tylko nabiera żel z brzegu, co zapewnia brak napowietrzania się go;

-         kolejno nałóż żel na linię stresu paznokcia i stąd rozprowadź delikatnie we wszystkie strony wychodząc na formę. jeśli jesteś początkującą stylistką możesz podzielić tę czynność na dwie:

1)     stworzenie samej końcówki na formie, utwardzić 2 minuty;

2)     nałożenie żelu na całość paznokcia i utworzonej końcówki tworząc jedną całość.

pamiętaj, że aplikacja żelu  powinna być ruchami delikatnymi bez odrywania pędzelka od żelu aby nie pojawiły się pęcherzyki powietrza, które mogłyby osłabić zbudowany szkielet. pamiętaj również, że dokładnie w tym momencie decydujesz jaki kształt i długość będzie miał paznokieć. nie rób długości na zapas bo marnujesz żel, za który nikt ci nie dopłaci.

-         zbudowany szkielet utwardzaj 2 minuty w lampie uv.

-         kolejno ściągnij formę i opracuj paznokieć zachowując wszystkie zasady: krzywa c, linia włosa itp. czynność tę będziesz powtarzać na końcu stylizacji.

 

 

4. żelowanie płytki:

-         pracę możesz rozpocząć od nałożenia żelu cover aby nadać paznokciom naturalny kolor (utwardź 2 minuty), możesz też zrezygnować z tej czynności,

-         kolejne działania uzależnione są od efektu który chcemy uzyskać, jeśli jest to french -  nałóż żel french pamiętając o zasadzie, że jego grubość nie może przekraczać 1/3 paznokcia a następnie skoryguj idealną linię uśmiechu czystym pędzelkiem, utwardzaj w lampie 3 minuty.

 

 

 

 

-         upewnij się, że biała końcówka  jest wystarczająco utwardzona delikatnie ją dociskając, jeśli pojawią się na końcówce cienie lub przebarwienia może to świadczyć o nierównomiernym położeniu żelu (tam, gdzie jest go mniej będzie ciemniejsza przestrzeń,

-         w następnej kolejności nałóż cienką warstwę żelu clar lub crystalline i utwardź w lampie 2 minuty,

-         jeśli chcesz wtopić ozdoby to właściwy moment; nałóż cienką warstwę żelu budującego (clear, crystalline) i posyp brokatem używając pędzelka lub za pomocą małej sondy nałóż inne ozdoby, utwardź w lampie 2 minuty, nadmiar brokatu zmieć szczoteczką,

-          za pomocą żelu budującego zbuduj prawidłową „krzywą c” , inaczej tunel paznokcia, czyli jego naturalne wygięcie po to, aby wzmocnić wytrzymałość paznokcia na złamania. zbyt płaski paznokieć nie będzie odporny na ewentualne uderzenia, w wyniku czego złamie się on w miejscu łączenia tipsa i naturalnego paznokcia czyli w twz. „punkcie stresu”. całość utwardzaj w lampie 3 minuty. pamiętaj, że im wyższa temperatura w pomieszczeniu (lato), tym rzadszy robi się żel, wówczas zachowaj większą ostrożność aby żel nie wylał się na skórki.


 

6. opracowanie żelu:

-         przetrzyj zbudowany paznokieć wacikiem nasączonym płynem antyseptycznym (odtłuszczaczem ale nie primerem) aby zmyć film dyspersyjny (świecenie i klejenie się utwardzonej masy żelowej)

-         za pomocą gruboziarnistego pilnika usuń nadmiar żelu tworząc cieniutką „linię włosa” (grubość wolnego brzegu paznokcia). linia włosa nie może być zbyt gruba, bowiem poza nieciekawym wizualnym efektem topornego paznokcia, dodatkowo obciążamy paznokieć i może to powodować różne przykre niespodzianki. pamiętaj również o idealnym wypiłowaniu żelu przy skórkach, ponieważ żel stykający się ze skórką doprowadzi do zapowietrzania się paznokci. nie zapomnij o schowaniu pędzelka podczas pracy z pilnikiem, ponieważ opiłki spowodują pojawienie się zapowietrzeń w żelu w postaci małych kropeczek, co jest nieestetyczne i dodatkowo powoduje osłabiebie struktury paznokcia;

-         wypoleruj paznokcie za pomocą bloka polerskiego.

-         na tym etapie możesz również ozdobić paznokcie farbami akrylowymi.

-         całość nabłyszcz przy użyciu żelu shiny, utwardź w lampie 3 minuty i przemyj wacikiem. pamiętaj, aby wacik był nowy i czysty w przeciwnym razie paznokcie mogą się zmatowić (nie będą błyszczeć się jednakowo). jeśli  po nabłyszczenou na paznokciach pojawiły się matowe plamki (zbyt cienka warstwa żelu) zmatuj ponownie ostatnią warstwę i ponownie nałóż żel nabłyszczający.

 

7. zakończenie pracy:

-         dla zabezpieczenia paznokci przed żółknięciem przemaluj je lakierem uv i odczekaj aż wyschnie.

-         nawilż skórki wokół paznokci za pomocą olivki i gotowe!

 

życzę powodzenia i wielu zadowolonych klientów !!!!

Kathrin

Wróć do listy