MANICURE HYBRYDOWY

MANICURE HYBRYDOWY

Manicure hybrydowy to połączenie właściwości lakieru do paznokci z najlepszymi cechami żelu. Nakładany jest cienką warstwą jak lakier bez konieczności piłowania płytki paznokci przed jego nałożeniem, jak również podczas ściągania. Następnie dzięki utwardzeniu w świetle UV nabiera trwałości i wysokiego połysku jak żel. Jest alternatywą dla metod żelowych.  Jest bezzapachowy i nieścieralny.  Nie trzeba czekać, aż zaschnie co jest wadą tradycyjnego lakieru.

Trwałość „hybrydy” zależy od kondycji paznokcia. Jeżeli mamy do czynienia z osłabioną, rozdwajającą się płytką, nasz lakier może wcześniej odpryskiwać. Jednak ciągłość stosowania lakieru hybrydowego zabezpiecza płytkę przed uszkodzeniami, co pozwala wzmocnić paznokcie. Styczność naszych dłoni ze środkami chemicznymi ma również wpływ na utrzymywanie się lakieru.  Dlatego klientka, która styka się z tego typu warunkami powinna chronić ręce rękawiczkami.Najważniejsze zalety manicure hybrydowego:

  • łatwa aplikacja nakłada się jak lakier,

  • lustrzane wykończenie i nasycony kolor przez 2-3 tygodnie

  • naturalny wygląd paznokci po pomalowaniu

  • cienka,elastyczna warstwa ochronna płytek paznokci

  • odporny na zarysowania

  • nie ściera się , nie odpryskuje jak lakier

  • szybko schnie w lampie UV

     

Wskazania i przeciwwskazania manicure hybrydowego:

Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania manicuru hybrydowego są choroby paznokci np. grzybica, drożdżyca. Poza tymi wyjątkami manicure hybrydowy jest wręcz wskazaniem. Doskonale zabezpiecza paznokcie przed rozdwajaniem się oraz wpływem czynników chemicznych. Jego największą zaletą jest znikoma ingerencja w płytkę paznokcia poprzez połączenie w jednym produkcie najlepszych cech lakieru oraz żelu. Lakiery hybrydowe większości profesjonalnych marek mają skład zgodny z tzw. formułą 3-free, czyli, że nie zawiera trzech substancji chemicznych zidentyfikowanych jako szkodliwe, a często obecnych w lakierach starej generacji. Tę toksyczną trójkę tworzą: toluen stosowany jako rozpuszczalnik, ftalan dibutylu (DBP) stosowany jako plastyfikator oraz aldehyd mrówkowy wykorzystywany jako substancja utwardzająca paznokieć. W związku z tym manicure hybrydowy jest więc bezpieczny zarówno dla alergików jak i kobiet w ciąży.Przebieg zabiegu:

Podczas manicuru opracowywany jest wolny brzeg paznokcia, usuwane są skórki jak przy klasycznym manicurze. Następnie odtłuszczamy płytkę, pokrywamy ją bazą, dwukrotnie kolorem oraz wykańczamy top coatem. Każda warstwa jest utwardzana w lampie UV. Zabieg trwa od 1-1,5 godziny, w zależności czy nakładany jest jeden kolor, french, ombre, czy innego typu zdobienie.Usuwanie manicure hybrydowego:

Lakieru hybrydowego nie ściągamy zwykłym zmywaczem do paznokci. Zmywamy go specjalnym płynem na bazie acetonu. Samodzielne próby zmywania „hybrydy” mogą okazać się szkodliwe dla naszych paznokci. Przestrzegam również przed złymi metodami usuwania lakierów hybrydowych w gabinetach kosmetycznych, t. j. piłowanie lakieru lub długotrwałe moczenie palców w acetonie. Są to błędne, a wręcz niedopuszczalne metody ściągania lakieru hybrydowego, które mogą doprowadzić do zniszczenia i osłabienia płytki. Sam zabieg nakładania, jak i zmywania „hybrydy” jest bezpieczny i nieszkodliwy dla naszych paznokci. Trzymając się tych zasad mamy pewność, że paznokcie będą w doskonałej kondycji.

 

Cena regularna zabiegu w Studiu: 50zł

Aktualne Promocje